صبحانه دوست داشتنی!

صبحانه دوست داشتنی!

امروز خانم «م» جلسه هشتمی بود که به سیبیتا مراجعه می‌کردند، از برنامه خیلی راضی بودند و احساس سلامتی و سبکی داشتند، تجربه‌های قشنگی بدست آورده بودند، می‌گفتند: من جزو کسانی بودم که هیچ وقت صبحانه نمی‌خوردم، اما از زمانی که عضو سیبیتا شدم هر شب رو به امید داشتن یک صبحانه کامل و سالم به صبح می‌رسونم و با علاقه زیاد صبحانمو می‌خورم! من الان صبحانه خوردن و خیلی دوست دارم.
می‌دانید چه پیشنهاد‌هایی رو برای صبحانه به ایشان داده بودم؟
 ما اینجا یاد گرفته‌ایم که بشقاب ما باید بشقاب غذایی سالم باشد و از همه گروه‌های غذایی در آن وجود داشته باشد، ترکیبات این بشقاب را به یاد بیاورید؛ نان و غلات+ سبزیجات+ پروتئین+ میوه.
حالا بیایید برای هر کدام از این گروه‌ها مثال‌هایی را بزنیم که می‌تواند برای داشتن یک صبحانه سالم انتخاب خوبی باشد.
از همه مهم‌تر بخش پروتئینی بشقاب است، زیرا صبحانه پروتئینی ما را مدت بیشتری سیر نگه می‌دارد و ما کمتر به سراغ ریزه‌خواری در طول روز می‌رویم مثلاً تخم‌مرغ به شیوه آب‌پز یا نیمرو، حبوبات پخته شده مثل عدسی و خوراک لوبیا، پنیر و آجیل‌ها.
می‌توانید تخم‌مرغ را به همراه سبزیجاتی نظیر خیار و گوجه‌فرنگی و یا یک لیوان آبمیوه طبیعی استفاده کنید.
حبوبات را هم سعی کنید با میوه‌ها همراه کنید تا جذب آهن آن‌ها افزایش یابد و همچنین پنیر را با میوه‌هایی مثل سیب یا موز امتحان کنید، امتحان خوشمزه‌ای‌ است!
لبنیاتی مانند شیر را در صبحانه فراموش نکنید که می‌توانید آن‌ را با میوه‌هایی مثل انبه، موز، توت‌فرنگی و طالبی میل نمایید.
اگر از کورن‌فلکس یا غلات صبحانه استفاده می‌کنید سعی کنید از میوه‌های خرد شده نظیر هلو، موز یا توت‌فرنگی بر روی آن استفاده کنید تا فیبر بیشتری را دریافت کنید.

 اگر در این‌باره فکر کنید که چه ترکیب‌های خوشمزه‌ای می‌توانید با این بشقاب سالم بسازید مطمئنم دیگر کسی پیدا نمی‌شود که بگوید: من صبحانه خوردن را دوست ندارم!

کارشناس تغذیه سیبیتا | www.sibita.com

/ 0 نظر / 28 بازدید